DN 14 A, inundat din cauza ploilor abundente. O mașină este blocată în apă



Drumul Național 14 A este inundat marți, iar un autoturism a rămas în imposiblitatea de a mai înainta, pentru deblocarea drumului fiind nevoie de intervenția pompierilor de la ISU Sibiu, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Purtătorul de cuvânt al ISU Sibiu, Ramona Nistor, a declarat, corespondentului MEDIAFAX, că DN 14 A este inundat la ieșirea din Blăjel spre Botorca, iar un autoturism este blocat în acea zonă, fiind în imposibilitatea de a mai înainta.
“Un echipaj de pompieri se deplasează la locul indicat”, a spus purtătorul de cuvânt al ISU Sibiu.
Întrebată cât de mare este apa în zona unde este blocat autoturismul, Ramona Nistor a răspuns că apa este mare în anumite locuri, astfel că șoferul autoturismului blocat s-a urcat pe mașină, de teamă.



Recomandări

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu
O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte

O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte
O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte

Un agent al Poliției de Frontieră a zburat cu mașina de la o înălțime de circa șapte metri în albia râului Suceava

Un agent al Poliției de Frontieră a zburat cu mașina de la o înălțime de peste patru metri în albia râului Suceava
Un agent al Poliției de Frontieră a zburat cu mașina de la o înălțime de peste patru metri în albia râului Suceava