Beat și fără permis, s-a izbit cu mașina într-un parapet și apoi a ajuns în șanț



Beat și fără permis, s-a izbit cu mașina într-un parapet și apoi a ajuns în șanț
Beat și fără permis, s-a izbit cu mașina într-un parapet și apoi a ajuns în șanț

Un bărbat beat, fără permis de conducere, a scăpat de sub control mașina pe care o conducea, s-a izbit într-un parapet de protecție și s-a oprit într-un șanț, două persoane fiind rănite.
Accidentul a avut loc duminică, la ora 22:15. Un bărbat de 39 ani, din comuna Baia, în timp ce conducea un autoturism pe str. Învățător Gheorghe Onișoru din localitate, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, mașina intrând în coliziune cu parapetul de protecție de pe partea dreaptă a drumului, pe care l-a smuls, după care a intrat în șanțul din partea dreaptă a drumului.
În urma producerii accidentului a rezultat vătămarea corporală ușoară a două persoane, respectiv a conducătorului auto și a pasagerului dreapta față, de 42 ani, din Baia, ambii fiind transportat la Spitalul Municipal Fălticeni, fără a rămâne internați.
Șoferul a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind 0,70 mg/l alcool pur în aerul expirat, și i s-au prelevat la Spitalul Municipal Fălticeni mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
S-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de „vătămare corporală din culpă”, „conducerea unui autovehicul fără a poseda permis de conducere” și „conducerea unui autovehicul sub influența alcoolului”.



Recomandări

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu
O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

Directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș, trimis în judecată pentru că a provocat un accident în timp ce era băut la volan

Judecătoria Fălticeni îl menține în arest la domiciliu pe directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș - Sursa foto: www.ziaruldepenet.ro
Judecătoria Fălticeni îl menține în arest la domiciliu pe directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș - Sursa foto: www.ziaruldepenet.ro