Băut și fără permis a intrat cu mașina în șanț, iar apoi a fugit de la locul accidentului



etilotest
etilotest

Un tânăr din Straja s-a ales cu dosar penal după ce, băut și fără permis, a plecat la plimbare cu mașina. Numai că în loc să ajungă unde și-a propus, tânărul în vârstă de 29 de ani, și-a terminat plimbarea într-un șanț. Polițiștii au fost anunțați de un localnic despre incident, dar în momentul în care au ajuns la locul unde mașina a „capotat” nu au găsit pe nimeni.
Din cercetările derulate, au aflat că șoferul buclucaș este un anume Alin-Marcel Mercaș, din Straja. Pentru că aveau o serie de indicii unde l-ar putea găsi, oamenii legii l-au căutat în mai multe baruri, dar fără folos. În final, polițiștii au făcut rost și de numărul de telefon al tânărului, dar nu au reușit să-l contacteze.
După aproape trei ore, Alin-Marcel Mercaș s-a prezentat de unul singur la poliție și a recunoscut că el este cel care a condus mașina care a intrat în șanț. El a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultând valoarea de 0,97 mg/l alcool în aerul expirat.
Acum, el este cercetat pentru comiterea infracțiunilor de „conducerea unui vehicul fără permis de conducere” și „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”.



Recomandări

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan
Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate