Moment trist

Avocatul Gheorghe Zoița a murit răpus de Covid-19



Avocatul Gheorghe Zoița
Avocatul Gheorghe Zoița

Avocatul Gheorghe Zoița a murit după ce a pierdut lupta cu virusul Covid-19. A plecat pe lumea cealaltă la vârsta de 74 de ani, după ce a stat internat la Spitalul Județean ”Sf. Ioan cel Nou” Suceava. Era internat de aproape 3 săptămâni, iar duminică, 7 februarie, inima sa a încetat să mai bată.
Între 1975-1992 a fost secretar al Primăriei comunei Slatina, fiind absolvent al Facultății de Drept din cadrul Universității București, unde a urmat și studii postuniversitare. Din 1992 și până pe 15 ianuarie 2021 a profesat ca avocat în cadrul Baroului Suceava, fiind printre primii avocați din Fălticeni, după reînființarea Judecătoriei Fălticeni în anul 1995.
În urma sa au rămas 3 copii, 4 nepoți și o soție cu care se mândrea. Persoană jovială și deschisă, a fost dispus mereu să îi ajute pe cei din jur. Cei care vor dori să-i fie alături pe ultimul drum pot participa la înmormântarea care va avea loc marți, 9 februarie 2021, de la ora 10.00, la Biserica ”Sf. Mihail și Gavril” din Slatina.



Recomandări

Gheorghe Șoldan începe cel mai mare proiect de modernizare a drumurilor din istoria Consiliului Județean Suceava, de 85 de milioane de euro

Gheorghe Șoldan începe cel mai mare proiect de modernizare a drumurilor din istoria Consiliului Județean Suceava, de 85 de milioane de euro
Gheorghe Șoldan începe cel mai mare proiect de modernizare a drumurilor din istoria Consiliului Județean Suceava, de 85 de milioane de euro

O pedeapsă cu suspendare a fost transformată de judecători în condamnare cu executare pentru un tânăr care a lovit o elevă cu un par în cap

O pedeapsă cu suspendare a fost transformată de judecători în condamnare cu executare pentru un tânăr care a lovit o elevă cu un par în cap
O pedeapsă cu suspendare a fost transformată de judecători în condamnare cu executare pentru un tânăr care a lovit o elevă cu un par în cap