ANCHETĂ la o școală din Iași, după ce o învățătoare a fost filmată când BĂTEA elevii



Reprezentanții Școlii „Alexandru Vlahuță” din Iași au demarat, joi, o anchetă internă, după ce o învățătoare a fost filmată în timp ce agresa doi elevi în timpul orei de matematică. A fost anunțat și Inspectoratul Școlar Județean, iar polițiștii s-au autosesizat în acest caz, scrie Mediafax.Directorul Școlii „Alexandru Vlahuță”, Mihaela Marin, a declarat, joi, corespondentului MEDIAFAX, că a constituit o comisie de verificare, după ce a aflat de incident și a anunțat Inspectoratul Școlar Județean.„Am aflat în această dimineață de incident. Au venit pąrinții celor doi copii și mi-au aratat ceva pe telefon. Nu pot să spun decât că regret incidentul, eu am anunțat Inspectoratul Școlar Județean Iași. Am consitutit o comisie de verificare. Această comisie o să verifice ce s-a întâmplat. Nu vreau să mă antepronunț până la finalizarea anchetei. Copiii sunt veniți prin transfer de la alte unităti de invatamant din vecinatate. Doamna nu a dat nicio explicație.(…) Imaginile sunt clare. Nu vreau sa ma pronunt, vreau sa respectam regulamentul”, a declarat Mihaela Marin, directorul Școlii „Alexandru Vlahuță” din Iași.



Recomandări

Aproape 150 de elevi, din șapte județe, la Concursul Național „Istoria și tradițiile ucrainenilor”, ediția a XVI-a

Aproape 150 de elevi, din șapte județe, la Concursul Național „Istoria și tradițiile ucrainenilor”, ediția a XVI-a
Aproape 150 de elevi, din șapte județe, la Concursul Național „Istoria și tradițiile ucrainenilor”, ediția a XVI-a

O nouă razie a poliției în căutare de elevi chiulangii, dar și cu acțiuni de prevenire și de impact pentru cei mici, cu câinii de serviciu

O nouă razie a poliției în căutare de elevi chiulangii, dar și cu acțiuni de prevenire și de impact pentru cei mici, cu câinii de serviciu
O nouă razie a poliției în căutare de elevi chiulangii, dar și cu acțiuni de prevenire și de impact pentru cei mici, cu câinii de serviciu

Elevi hipoacuzici din toată țara au participat, la Bivolărie, la Concursul „Comunicăm prin gest, culoare și mișcare”

Elevi hipoacuzici din toată țara au participat, la Bivolărie, la Concursul „Comunicăm prin gest, culoare și mișcare”
Elevi hipoacuzici din toată țara au participat, la Bivolărie, la Concursul „Comunicăm prin gest, culoare și mișcare”