În doar 24 de ore

Amenzi de peste 10.000 de lei aplicate de polițiști pentru nerespectarea măsurilor de protecție



Amenzi de peste 10.000 de lei aplicate de polițiști pentru nerespectarea măsurilor de protecție
Amenzi de peste 10.000 de lei aplicate de polițiști pentru nerespectarea măsurilor de protecție

Seria controalelor tematice legate de pandemie și de respectarea măsurilor de protecție și diminuare a riscurilor continuă zi de zi, în 24 de ore polițiștii suceveni aplicând amenzi în valoare de peste 10.000 de lei.
Astfel, în cursul zilei de joi, 11 martie, polițiștii au desfășurat activități în context Covid-19, fiind verificate cu privire la respectarea măsurilor și interdicțiilor impuse 988 persoane. De asemenea, au fost verificate 39 societăți comerciale.
În urma acțiunilor întreprinse au fost aplicate 46 sancțiuni contravenționale, în valoare de 10.100 lei, pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și neluarea măsurilor pentru diminuarea impactului riscurilor conform Legii nr. 55 /2020.



Recomandări

ITM Suceava a aplicat amenzi de 175.500 de lei în luna mai, patru angajatori fiind sancționați pentru muncă nedeclarată

ITM Suceava a aplicat amenzi de 175.500 de lei în luna mai, patru angajatori fiind sancționați pentru muncă nedeclarată
ITM Suceava a aplicat amenzi de 175.500 de lei în luna mai, patru angajatori fiind sancționați pentru muncă nedeclarată

Sute de amenzi, 19 permise ridicate și un șofer reținut în arest, după o nouă razie de amploare a polițiștilor

Sute de amenzi, 19 permise ridicate și un șofer reținut în arest, după o nouă razie de amploare a polițiștilor
Sute de amenzi, 19 permise ridicate și un șofer reținut în arest, după o nouă razie de amploare a polițiștilor

EGGER investește pe termen lung în siguranța la locul de muncă, cu programe de prevenție și instruire aplicată

Săptămâna siguranței” (Safety Week), organizată la fabrica EGGER din Rădăuți, marchează Ziua Mondială a Securității și Sănătății în Muncă
Săptămâna siguranței” (Safety Week), organizată la fabrica EGGER din Rădăuți, marchează Ziua Mondială a Securității și Sănătății în Muncă