A murit în ambulanța care îl transporta la Spitalul din Rădăuți



ambulanta
ambulanta

Un bărbat în vârstă de 47 de ani, din Vatra Dornei, a murit în ambulanța care-l transporta spre Spitalul Municipal Rădăuți. Sâmbătă dimineață, fratele bărbatului a sunat la 112 și a cerut ajutorul unui echipaj medical.
Persoana care a apelat serviciul de urgență le-a spus celor veniți la fața locului că fratelui i s-a făcut rău și a căzut inconștient în curtea locuinței. Ambulanța l-a dus la Spitalul Municipal Vatra Dornei, iar de aici s-a decis transferul la unitatea medicală din Rădăuți.
Din păcate, în drumul spre spital pacientul a decedat, motiv pentru care ambulanța a făcut cale întoarsă, iar cadavrul bărbatului a fost depus la morga Spitalului din Vatra Dornei. Medicii legiști urmau să stabilească exact cauza decesului, dar din primele date se pare că persoana decedată avea probleme serioase în ceea ce privește consumul de alcool.



Recomandări

Patru copii la spital, după accidente rutiere. Situație îngrijorătoare cu minorii pe biciclete și trotinete electrice

Patru copii la spital, după accidente rutiere. Situație îngrijorătoare cu minorii pe biciclete și trotinete electrice
Patru copii la spital, după accidente rutiere. Situație îngrijorătoare cu minorii pe biciclete și trotinete electrice

Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare

Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare
Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare