Accident

A intrat cu mașina în timpanul unui pod, după ce s-a urcat băut la volan



Un tânăr de 20 de ani din comuna Bilca a fost depistat băut la volan, după ce a intrat cu mașina într-un cap de pod. Accidentul a fost anunțat sâmbătă seara, în jurul orei 20.00, la fața locului ajungând în scurt timp un echipaj de poliție. Investigațiile demarate la locul accidentului au arătat faptul că în timp ce conducea un autoturism Ford Fiesta pe un drum comunal din localitatea Bilca, deplasându-se spre localitatea Gălănești, un tânăr de 20 de ani din localitate a pierdut controlul asupra direcției de mers și a intrat într-un capde pod. În urma impactului cu podul din beton, autoturismul a fost avariat, iar tânărul de la volan a fost rănit ușor, fiind transportat cu ambulanța la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
El a fost testat de polițiști cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,93 mg/l alcool pur în aerul expirat, după care, la spital i s-au recoltat probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei. Pe numele său a fost întocmit un dosar penal pentru comiterea infracțiunilor de „vătămare corporală din culpă” și „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”.



Recomandări

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan
Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Alianța Liderilor din Economia Sucevei (ALES), întrunire cu reprezentanții SUA, despre oportunități și puterea de a fi ”împreună”

1 Alianța Liderilor din Economia Sucevei (ALES), întrunire cu reprezentanții SUA, despre oportunități și puterea de a fi ”împreună”
1 Alianța Liderilor din Economia Sucevei (ALES), întrunire cu reprezentanții SUA, despre oportunități și puterea de a fi ”împreună”