Imprudență

A intrat cu autoturismul într-un podeț, în timp ce depășea alte două mașini



A intrat cu autoturismul într-un podeț, în timp ce depășea alte două mașini
A intrat cu autoturismul într-un podeț, în timp ce depășea alte două mașini

Patru oameni au ajuns la Spitalul Județean Suceava, în după-amiaza zilei de marți, după ce un autoturism a intrat violent într-un cap de pod, pe raza satului Probota, oraș Dolhasca, după cum am anunțat deja într-un articol precedent din Monitorul de Suceava.
Din cercetările polițiștilor la fața locului rezultă că șoferul, Gheorghe S., localnic, în timp ce conducea autoturismul Audi pe drumul județean 208S, direcția Probota-Lespezi, s-a angajat în depășirea a două mașini care circulau în fața sa, moment în care a pierdut controlul asupra direcției de mers. Autoturismul a părăsit carosabilul prin stânga, intrând în podeț.
În mașină, pe lângă șofer, mai erau trei femei.
Răni mai grave a suferit bărbatul de la volan.
Șoferul a putut fi verificat cu etilotestul, rezultând că nu era băut.
Polițiștii au deschis un dosar penal pentru infracțiunea de vătămare corporală din culpă.



Recomandări

15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro

15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro
15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate