A făcut scandal prin oraș, apoi s-a urcat la volan beat și fără a avea permis



Bărbatul nu are permis de conducere
Bărbatul nu are permis de conducere

Un tânăr în vârstă de 33 de ani va avea de răspuns penal după ce a făcut tărăboi prin oraș, apoi s-a urcat la volan beat și fără a avea permis.
Duminică, la ora 14:32, un bărbat care părea a fi sub influența alcoolului a făcut scandal în parcarea McDonald’s, după care s-a urcat la volanul unui autoturism și a demarat.
Autoturismul a fost identificat de poliție în trafic, pe str. Bistriței, și oprit pe bulevardul 1 Decembrie. La volanul autoturismului a fost identificat un tânăr de 33 ani din comuna Șcheia.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,70 mg/l alcool pur în aerul expirat, după care a fost condus la Spitalul Județean Suceava pentru prelevarea de probe biologice de sânge în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
În urma verificărilor efectuate s-a constatat că tânărul are permisul de conducere suspendat, fără drept de circulație.
În cauză a fost întocmit un dosarul penal pentru comiterea infracțiunii de „conducere unu vehicul sub influența alcoolului sau altor substanțe”, și „conducerea unui vehicul fără permis de conducere”.



Recomandări

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan
Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate