A ajuns în arest după ce nu a respectat un ordin de protecție și s-a dus acasă la fosta soție



Arestul IPJ Suceava
Arestul IPJ Suceava

Un bărbat de 54 de ani din municipiul Suceava a ajuns în arestul Poliției Județene după ce nu a respectat un ordin de protecție și s-a apropiat prea mult de fosta lui soție.
Joi, la ora 19.20, Poliția Municipiului Suceava a fost sesizată telefonic de către o femeie de 52 ani, din localitate, despre faptul că fostul ei soț, în vârstă de 54 ani, din Suceava, nu a respectat măsurile dispuse în ordinul de protecție emis împotriva lui și a încercat să pătrundă în locuința ei.
În urma investigațiilor efectuate bărbatul a fost identificat în timp ce se deplasa cu un taxi pe strada din fața blocului unde locuiește femeia.
Femeia a formulat plângere față de fostul ei soț pentru săvârșirea infracțiunii de „nerespectarea hotărârii judecătorești”.
În urma probatoriului administrat și în urma consultării cu procurorul de caz s-a dispus măsura reținerii suspectului pentru o perioada de 24 de ore, acesta fiind încarcerat în arestul Poliției Suceava.



Recomandări

Nepot arestat după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani

Nepot băgat în arest după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani
Nepot băgat în arest după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani

Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”

Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”
Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112