Un tânăr de 25 de ani a ajuns în arest pentru mărturie mincinoasă



Arestul IPJ Suceava
Arestul IPJ Suceava

Un tânăr de 25 de ani, din Izvoarele Sucevei, a ajuns în arestul poliției pentru mărturie mincinoasă privind o infracțiune pe linie rutieră.
Luni, 20 ianuarie, s-a dispus efectuarea în continuare a urmăririi penale față de tânărul de 25 de ani, constându-se că pe 9 ianuarie, cu ocazia ascultării acestuia în calitate de martor la judecarea cauzei privind o infracțiune pe linie rutieră, după ce instanța de judecată i-a pus în vedere acestuia că are obligația de a spune adevărul, în caz contrar săvârșind infracțiunea de mărturie mincinoasă, și după ce a depus jurământul de credință, a făcut afirmații mincinoase cu privire la aspecte esențiale.
După audierea suspectului a fost dispusă prin ordonanță reținerea acestuia pentru o perioadă de 24 de ore, fiind depus în Arestul IPJ Suceava.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „mărturie mincinoasă”, au precizat polițiștii.



Recomandări

Nepot arestat după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani

Nepot băgat în arest după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani
Nepot băgat în arest după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani

Primăria Suceava refuză revocarea hotărârii de închidere a autogării Ceztrans și merge înainte cu sensurile unice

Primăria Suceava refuză revocarea hotărârii de închidere a autogării Ceztrans și merge înainte cu sensurile unice
Primăria Suceava refuză revocarea hotărârii de închidere a autogării Ceztrans și merge înainte cu sensurile unice

Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”

Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”
Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”