Fără autorizație

Un restaurant din Suceava a fost închis, iar proprietarul amendat cu 30.000 de lei



Un restaurant din Suceava a fost închis, iar proprietarul amendat cu 30.000 de lei
Un restaurant din Suceava a fost închis, iar proprietarul amendat cu 30.000 de lei

Un restaurant care funcționa în zona centrală a municipiului Suceava a fost închis de comisarii Gărzii de Mediu Suceava. Motivul: funcționa fără autorizație de mediu. Constatările au fost făcute în urma unui control care s-a derulat în baza unei sesizări. Mai mult, proprietarul restaurantului a fost amendat cu 30.000 de lei pentru încălcarea legislației referitoare la protecția mediului. Persoanelor care răspund de acest spațiu de alimentație publică li s-au stabilit și măsuri concrete pentru intrarea în legalitate.



Recomandări

Prima creșă din mediul rural a fost inaugurată la Baia în prezența ministrului Cseke Attila și a președintelui CJ Suceava, Gheorghe Șoldan

Prima creșă din mediul rural a fost inaugurată la Baia în prezența ministrului Cseke Attila și a președintelui CJ Suceava, Gheorghe Șoldan
Prima creșă din mediul rural a fost inaugurată la Baia în prezența ministrului Cseke Attila și a președintelui CJ Suceava, Gheorghe Șoldan

Garda de Mediu Suceava îi avertizează pe cei ce construiesc despre riscurile nerespectării legislației de mediu

Garda de Mediu Suceava avertizează pe cei ce construiesc de riscurile nerespectării legislației de mediu
Garda de Mediu Suceava avertizează pe cei ce construiesc de riscurile nerespectării legislației de mediu

Firma care reabilitează clădirile la Salina Cacica a fost amendată de Garda de Mediu pentru depozitarea neconformă a deșeurilor

Firma care reabilitează clădirile la Salina Cacica a fost amendată de Garda de Mediu pentru depozitarea neconformă a deșeurilor
Firma care reabilitează clădirile la Salina Cacica a fost amendată de Garda de Mediu pentru depozitarea neconformă a deșeurilor