Un bucureștean acuză polițiștii că i-au furat actele. Polițiștii susțin că le-au primit



Un șofer din Capitală a făcut plângere la Poliție pe motiv că agenții de la Rutieră i-au furat actele după ce l-au oprit în trafic, în timp ce polițiștii susțin că le-au primit de la bărbat, după care acesta a plecat în grabă, scrie Mediafax.Șoferul, un bucureștean, a fost oprit joi de un echipaj al secției 13 din Capitală pe motiv că vorbea la telefonul mobil, fără dispozitiv handsfree, în timp ce conducea.Reprezentanți ai Poliției au declarat pentru MEDIAFAX că agenții i-au cerut documentele de identificare iar apoi l-au informat că va fi sancționat pentru fapta constată. În acel moment, spun sursele citate, șoferul le-a cerut să oprească actele și a plecat.



Recomandări

Un tânăr care a furat o mașină și a provocat tamponări în lanț, judecat și pentru evadare din custodia polițiștilor

Un tânăr care a furat o mașină și a provocat tamponări în lanț, judecat și pentru evadare din custodia polițiștilor
Un tânăr care a furat o mașină și a provocat tamponări în lanț, judecat și pentru evadare din custodia polițiștilor

Intervenție în forță a polițiștilor pentru a scoate din mașină șoferul unui Audi cu numere de Germania, care a încercat să fugă

Hoți de cantități mari de motorină, prinși de polițiști după o acțiune de filaj în trafic
Hoți de cantități mari de motorină, prinși de polițiști după o acțiune de filaj în trafic

Un recidivist din Stroiești, autor de infracțiuni rutiere și atacator de polițiști, a fugit din ambulanța care îl transfera între penitenciare