Un bărbat de 60 de ani s-a sinucis prin electrocutare



Un echipaj al ambulanței deplasat la fața locului a constatat decesul
Un echipaj al ambulanței deplasat la fața locului a constatat decesul

Un bărbat în vârstă de 60 de ani, care locuia într-o locuință socială din Căminul Social Nr. 2 din municipiul Suceava, și-a pus capăt zilelor prin electrocutare.
În cursul zile de marți, un bărbat a sesizat prin 112 faptul că vecinul său, din Căminul Social Nr. 2 Suceava, nu mai răspunde la ușă de două zile.
La fața locului s-a deplasat un echipaj de Pompieri din cadrul ISU Bucovina, care a pătruns pe geam în locuința bărbatului de 60 de ani și l-a găsit pe acesta fără semne vitale. Pompierii au constatat că bărbatul avea lipite cu bandă izolatoare la nivelul antebrațelor două fire electrice, care erau introduse într-un prelungitor conectat la o priză.
Un echipaj al ambulanței deplasat la fața locului a constatat decesul.
Din verificările efectuate a rezultat că victima locuia în imobilul social aparținând Primăriei Suceava de aproximativ 25 de ani, aceasta fiind văzută ultima oară de către o vecină, în ziua precedentă, având un comportament normal.
Ușa de acces în locuință nu prezenta urme de forțare, aceasta fiind descuiată prin interior de către pompieri.
Polițiștii au precizat că nu sunt suspiciuni de crimă în acest caz.
Fiica bărbatului decedat, plecată la muncă în străinătate, se întoarce pentru a se ocupa de înmormântarea tatălui ei.



Recomandări

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava

Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava
Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava