Un bărbat beat a căzut peste focul pe care îl făcuse în grădină



La fața locului a sosit și un echipaj SMURD
La fața locului a sosit și un echipaj SMURD

Un bărbat beat, care a dat foc la iarba uscată din grădină, a căzut peste foc și s-a ales cu arsuri la picioare.
Incidentul a avut loc marți, la ora 17.20, în satul Dolheștii Mari, comuna Dolhești. Polițiștii de la Preutești au fost sesizați prin 112 despre faptul că un bărbat a dat foc în grădină și s-a ars la picior.
Din verificările efectuate s-a stabilit că în jurul orei 17.00, bărbatul de 35 ani, din comuna Dolhești, aflându-se în grădina locuinței, a dat foc la iarba uscată. Acesta fiind într-o stare avansată de ebrietate, s-a dezechilibrat și a căzut peste vegetația care ardea, iar pantalonii i-au luat foc, el suferind arsuri la nivelul ambelor picioare.
La fața locului a sosit și un echipaj SMURD, care a acordat primul ajutor, fiindu-i stabilit un prim diagnostic „arsuri de gradul 2 la nivelul gambelor ambelor picioare”.
Bărbatul a refuzat transportul la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.



Recomandări

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Șofer beat turtă, filmat de martori în timp ce pătrundea pe contrasens, înainte de a provoca un accident

În urma verificării cu etilotestul a rezultat că șoferul pericol public, avea, la acea oră matinală, concentrația de 1,15 mg/l alcool pur în aerul expirat
În urma verificării cu etilotestul a rezultat că șoferul pericol public, avea, la acea oră matinală, concentrația de 1,15 mg/l alcool pur în aerul expirat