Transporta țigări de contrabandă și a încercat să fugă și să scape de polițiștii care îl urmăreau



tigari
tigari

Sâmbătă dimineață, în jurul orei 10.00, polițiștii de la Vicovu de Sus au urmărit o mașină al cărei șofer a frânat brusc, a întors și a demarat în trombă la vederea Logan-ului cu girofar în care se aflau oamenii legii.
A rezultat o urmărire pe o distanță de circa un kilometru, în direcția Brodina – Ulma, iar la un moment dat șoferul fugar a încercat să ascundă mașina în spatele unei case. Manevra a fost observată de polițiști, și pentru că nu mai avea soluții de deplasare cu mașina, persoana de la volan a luat-o la fugă. A fost prins rapid și încătușat, ocazie cu care s-a constatat că este vorba de un tânăr de 23 de ani, din Ulma.
Imediat, polițiștii au aflat și motivele pentru care tânărul fugea: avea în mașină 2.950 de pachete de țigări de contrabandă.
Țigările în valoare de circa 35.000 lei au fost confiscate, autoturismul a fost indisponibilizat, iar tânărul de 23 de ani a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore.
Tânărul este cercetat acum pentru comiterea infracțiunii de contrabandă.



Recomandări

15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro

15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro
15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro

Suspecții unui furt de bani și lingouri de aur, de peste 57.000 de euro, aceiași care ar fi spart casa unui notar, de unde au plecat cu 1,4 milioane de euro

Suspecții unui furt de bani și lingouri de aur, de peste 57.000 de euro, aceiași care ar fi spart casa unui notar, de unde au plecat cu 1,4 milioane de euro
Suspecții unui furt de bani și lingouri de aur, de peste 57.000 de euro, aceiași care ar fi spart casa unui notar, de unde au plecat cu 1,4 milioane de euro