Infracțiune

Tânăr fără permis, prins de polițiști după o urmărire în trafic



Un tânăr în vârstă de 19 ani din comuna Bosanci a fost depistat conducând un autoturism fără permis de conducere, după ce a fost urmărit în trafic de polițiști.
Incidentul s-a petrecut marți la prânz, în jurul orei 13.00, în timp ce un echipaj din cadrul Secției de Poliție Rurală Ipotești patrula pe strada Unirii din comuna Bosanci. La un moment dat polițiștii au observat un autoturism marca VW Golf, care a demarat și a încercat să evite contactul cu autospeciala poliței.
Autoturismul suspect a fost urmărit și oprit în trafic pe strada Pescarului din localitate. La volanul mașinii a fost identificat un tânăr de 19 ani din Bosanci, care nu a putut prezenta un permis de conducere. În urma verificărilor efectuate în baza de date, s-a stabilit că cel de la volanul autoturismului VW Golf nu posedă permis de conducere pentru nici o categorie de autovehicule. El este cercetat acum în cadrul unui dosar penal, deschis pe numele său pentru săvârșirea infracțiunii de ”conducerea unui vehicul fără permis de conducere”.



Recomandări

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan
Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro

15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro
15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro