Sucevean mort după ce a intrat cu autoturismul într-un autotren



Sucevean mort după ce a intrat cu autoturismul într-un autotren
Sucevean mort după ce a intrat cu autoturismul într-un autotren

Un bărbat în vârstă de 53 de ani, din Horodnic de Sus, a murit, iar o femeie pasageră din mașina sa este în stare gravă, după un accident petrecut pe raza județului Cluj, în localitatea Bucea.
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române a informat că pe DN1 Oradea – Cluj-Napoca, la kilometrul 588+900 de metri, județul Cluj, a avut loc o coliziune frontală între un autoturism și un autotren.
Din primele cercetări ale polițiștilor clujeni rezultă că un bărbat de 53 de ani, din comuna suceveană Horodnic de Sus, se deplasa pe direcția Cluj-Napoca spre Oradea, și a pătruns pe sensul opus de mers, cel mai probabil din cauza faptului că a adormit la volan, intrând în autotrenul condus regulamentar.
„S-a acționat mai bine de 30 de minute pentru a putea extrage cele două victime dintre fiarele contorsionate. Bărbatul, de pe locul șoferului, avea membrele inferioareprinse sub bordul mașinii șisuferise traumatisme extrem de severe la nivelul acestora”, au transmis și reprezentanții ISU.
Bărbatul a fost declarat decedat, iar femeia este și ea în stare gravă.


Sucevean mort după ce a intrat cu autoturismul într-un autotren
Sucevean mort după ce a intrat cu autoturismul într-un autotren
Sucevean mort după ce a intrat cu autoturismul într-un autotren
Sucevean mort după ce a intrat cu autoturismul într-un autotren


Recomandări

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Fălticeniul și-a celebrat valorile. „Ordinul Fălticeni Cultural” a fost acordat unor personalități care onorează comunitatea prin excelență și dăruire

Fălticeniul și-a celebrat valorile. „Ordinul Fălticeni Cultural” a fost acordat unor personalități care onorează comunitatea prin excelență și dăruire
Fălticeniul și-a celebrat valorile. „Ordinul Fălticeni Cultural” a fost acordat unor personalități care onorează comunitatea prin excelență și dăruire