La Fălticeni

Și-au găsit mașinile pe ”butuci”, cu jantele furate cu tot cu roți



Autoturismul BMW lăsat fără roți
Autoturismul BMW lăsat fără roți

Poliția municipiului Fălticeni a fost sesizată joi de două furturi de jante de pe mașini. Hoții au acționat pe timp de noapte, mașinile fiind ridicate, iar roțile scoase cu totul, după care mașinile au fost proptite pe pietre.
O primă sesizare a venit la ora 7.00 dimineața, când un localnic în vârstă de 48 de ani a anunțat că în momentul în care a ieșit din casă, intenționând să se urce la volanul autoturismului BMW, cu intenția de a merge la serviciu, a realizat că i s-au furat trei jante cu tot cu anvelope. Prejudiciul a fost estimat la 1500 de lei.
Păgubitul a relatat că a parcat autoturismul în locul respectiv cu o seară înainte, în fața casei, iar pe timp de noapte nu a auzit nimic suspect.
Câteva ore mai târziu, pe la 12.30, un alt apel la 112 a venit de la o femeie din Fălticeni, care a anunțat că i-au fost sustrase jantele cu tot cu anvelope, de la autoturismul marca Audi, ce era parcat în laterala blocului unde locuiește.
În ambele cazuri polițiștii au deschis dosare penale pentru infracțiunea de „furt calificat” și continuă cercetările.


Autoturismul Audi lăsat fără roți
Autoturismul Audi lăsat fără roți
Autoturismul BMW lăsat fără roți
Autoturismul BMW lăsat fără roți


Recomandări

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Suspecții unui furt de bani și lingouri de aur, de peste 57.000 de euro, aceiași care ar fi spart casa unui notar, de unde au plecat cu 1,4 milioane de euro

Suspecții unui furt de bani și lingouri de aur, de peste 57.000 de euro, aceiași care ar fi spart casa unui notar, de unde au plecat cu 1,4 milioane de euro
Suspecții unui furt de bani și lingouri de aur, de peste 57.000 de euro, aceiași care ar fi spart casa unui notar, de unde au plecat cu 1,4 milioane de euro