Și-a amenințat soția cu moartea și a ajuns în arest



Și-a amenințat soția cu moartea și a ajuns în arest
Și-a amenințat soția cu moartea și a ajuns în arest

Un bărbat din Vama a ajuns în arestul Poliției după ce a efectuat o vizită la locuința soției. Miercuri seară, femeia a sunat la 112 și a cerut ajutorul polițiștilor, reclamând că soțul ei a încălcat ordinul de protecție provizoriu care era în vigoare. Bărbatul a spart un geam și și-a amenințat consoarta cu moartea și a continuat să facă scandal până la sosirea echipajului de poliție. Oamenii legii au constatat că reclamația se confirmă și l-au ridicat pe bărbat, pe care l-au dus la sediul Secției 14 Poliție Rurală Vama. Turbulentul s-a ales cu dosar penal pentru comiterea infracțiunilor de încălcarea măsurilor dispuse prin ordinul de protecție provizoriu, distrugere și amenințare. Pentru a-i da posibilitatea să mediteze mai atent la faptele sale, bărbatul s-a ales cu o reținere pentru o perioadă de 24 de ore în arestul IPJ Suceava.



Recomandări

Pușcărie cu executare pentru un sucevean care a incendiat de două ori casa unei femei și a omorât un câine

Pușcărie cu executare pentru un sucevean care a incendiat de două ori casa unei femei și a omorât un câine
Pușcărie cu executare pentru un sucevean care a incendiat de două ori casa unei femei și a omorât un câine

Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”

Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”
Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”