Șefa DSP Suceava, Silvia Boliacu, a demisionat



Șefa DSP Suceava, Silvia Boliacu, a demisionat
Șefa DSP Suceava, Silvia Boliacu, a demisionat

Directorul executiv interimar al Direcției de Sănătate Publică Suceava, Silvia Boliacu, a demisionat, a anunțat, miercuri seara, într-o intervenție la Antena 3, secretarul de stat în Ministerul Sănătății, prof.univ.dr. Horațiu Moldovan. Oficialul guvernamental a afirmat că „ne confruntăm cu demisii la Direcțiile de Sănătate Publică din țară, la Suceava la fel, demisie și abandon”. Moldovan a mai spus că la conducerea DSP Suceava va fi redistribuit personal de la Iași și Botoșani. Director interimar la DSP va fi dr. Elena Manuela Trifan, de la DSP Iași.



Recomandări

Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava

Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava
Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava

Ce s-a întâmplat cu miile de amenzi din pandemia de Covid-19, în valoare totală de peste 5 milioane de euro, aplicate de DSP Suceava