Șase vânzători de țigări de contrabandă, prinși în piețele Sucevei



A fost confiscată și o importantă cantitate de țigări
A fost confiscată și o importantă cantitate de țigări

Polițiștii de la Serviciul de Investigare a Criminalității Economice Suceava au organizat joi, 30 ianuarie, o acțiune de control care a vizat comerțul ilicit și schimbul de valută în piețele din municipiul Suceava. Din nou, principalii vizați au fost cei despre care sunt date că vând țigări de contrabandă. În urma activităților specifice, polițiștii au prins în flagrant o femeie de 53 de ani din Bosanci și un grup de 5 persoane cu vârsta cuprinsă între 42 și 66 de ani, toate din municipiul Suceava, în timp ce dețineau sau comercializau țigări. De la cei șase au fost confiscate 46.520 (2326 pachete) de țigarete în valoare de peste 30.000 de lei. „Ulterior, față de două persoane din cele descoperite în flagrant s-a dispus reținerea pentru o perioadă de 24 ore, acestea fiind încarcerate în arest”, se arată într-un comunicat al Inspectoratului de Poliție Județean Suceava.



Recomandări

Polițistul de frontieră și cei trei vameși reținuți după perchezițiile de vineri au plecat acasă după 24 de ore

Polițistul de frontieră și cei trei vameși reținuți după perchezițiile de vineri au plecat acasă după 24 de ore
Polițistul de frontieră și cei trei vameși reținuți după perchezițiile de vineri au plecat acasă după 24 de ore

137 de percheziții, în cazul a două grupări care făceau contrabandă cu țigări și cu pesticide. Sunt vizați și polițiști de frontieră și vameși

137 de percheziții, în cazul a două grupări care făceau contrabandă cu țigări și cu pesticide. Sunt vizați și polițiști de frontieră și vameși
137 de percheziții, în cazul a două grupări care făceau contrabandă cu țigări și cu pesticide. Sunt vizați și polițiști de frontieră și vameși