S-a urcat la volan, deși nu are permis, și a intrat cu mașina în gard



bărbatul nu deține permis de conducere pentru nici o categorie auto
bărbatul nu deține permis de conducere pentru nici o categorie auto

Aventura unui bărbat care s-a urcat la volan deși nu are permis de conducere s-a terminat prost pentru acesta, după ce a intrat cu mașina într-un gard, iar poliția i-a făcut dosar penal. Potrivit unui comunicat al IPJ Suceava, duminică, la ora 09.25, o patrulă din cadrul Secției 11 Poliție Rurală Pojorâta a identificat pe DN 17A, pe raza comunei Sadova, un autoturism care a intrat în coliziune ușoară cu gardul împrejmuitor al unei cabane din zonă și pe conducătorul auto, un bărbat de 39 de ani, din comuna Sucevița.În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au constatat faptul că bărbatul nu deține permis de conducere pentru nici o categorie auto, autoturismul fiindu-i încredințat de soția sa, o femeie de 38 de ani din aceeași localitate, care se afla în calitate de pasager în autoturism.Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.În cauză s-a întocmit dosar penal, bărbatul de 39 de ani fiind cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de „conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul fără a poseda permis de conducere”, iar femeia de 38 de ani sub aspectul comiterii infracțiunii de ”încredințarea unui vehicul pentru a fi condus pe drumurile publice unei persoane despre care știa că nu posedă permis de conducere”, ce va fi soluționat procedural.



Recomandări

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan
Prins la volan băut și fără permis, pe o stradă din Suceava, deși are deja dosar penal pentru alcool la volan

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Cozi la emiterea de abonamente de parcare pentru riverani, în prima zi în care s-a dat startul pentru zonele de pe 6 Noiembrie și Mărășești

Cozi la emiterea de abonamente de parcare pentru riverani, în prima zi în care s-a dat startul pentru zonele de pe 6 Noiembrie și Mărășești
Cozi la emiterea de abonamente de parcare pentru riverani, în prima zi în care s-a dat startul pentru zonele de pe 6 Noiembrie și Mărășești