S-a ales cu dosar penal pentru că a ieșit în trafic cu o mașină neînmatriculată



S-a ales cu dosar penal pentru că a ieșit în trafic cu o mașină neînmatriculată
S-a ales cu dosar penal pentru că a ieșit în trafic cu o mașină neînmatriculată

Un bărbat în vârstă de 58 de ani va avea de răspuns în fața legii pentru că a ieșit în trafic cu o mașină neînmatriculată.
Potrivit unui comunicat al IPJ Suceava, joi, la ora 17.20, un echipaj rutier din cadrul Poliției municipiului Vatra Dornei a oprit pentru control, pe strada Roșu din localitate, autoturismul cu număr de înmatriculare provizoriu condus de un localnic de 58 de ani.
În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au constatat faptul că autoturismul nu este înmatriculat, valabilitatea plăcuțelor cu numărul de circulație provizoriu fiind expirată din data de 13.08.2018.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de „conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat”, ce va fi soluționat procedural.



Recomandări

Băut și fără permis, un bărbat a plecat la plimbare cu o mașină radiată din circulație și cu numere expirate de 18 ani

Băut și fără permis, un bărbat a plecat la plimbare cu o mașină radiată din circulație și cu numere expirate de 18 ani
Băut și fără permis, un bărbat a plecat la plimbare cu o mașină radiată din circulație și cu numere expirate de 18 ani

Tânăr în arest după ce a ieșit în trafic, cu mașina, cu încă patru prieteni, deși este deja judecat pentru conducere fără permis

Tânăr în arest după ce a ieșit în trafic, cu mașina, cu încă patru prieteni, deși este deja judecat pentru conducere fără permis
Tânăr în arest după ce a ieșit în trafic, cu mașina, cu încă patru prieteni, deși este deja judecat pentru conducere fără permis