Elevi suceveni, premiați la faza națională și internațională a Olimpiadei de Limba și Literatura Polonă
Eleva Caterina Beleș, din clasa a XI-a, de la Colegiul „Alexandru cel Bun” din Gura Humorului, a obținut titlul de „Finalist”, echivalent cu „Mențiune Internațională”