Procurorii au ridicat documente de la Agenția Națională a Medicamentului



Anchetatorii de la Parchetul General au ridicat, marți, mai multe documente de la sediul Agenției Naționale a Medicamentului, măsura fiind dispusă în dosarul în care mai mulți medici sunt suspectați că făceau teste clinice pentru medicamente, fără știrea pacienților folosiți la testare, scrie Mediafax.Printre cele 26 de locații în care procurorii de la Parchetul General și polițiștii au făcut percheziții, marți dimineață, se numără și sediul Agenției Naționale a Medicamentului, au declarat surse judiciare.Purtătorul de cuvânt al Agenției, Anca Crupariu, a declarat că instituția sprijină cercetarea parchetului și că au pus la dispoziție toate actele și informațiile solicitate de anchetatori.



Recomandări

Criză la spitalul Câmpulung: Rămas fără ortopezi după descinderea procurorilor, managerul a aflat din presă că medicii au fost ridicați pentru șpagă

Criză la spitalul Câmpulung: Rămas fără ortopezi după descinderea procurorilor, managerul a aflat din presă că medicii au fost ridicați pentru șpagă
Criză la spitalul Câmpulung: Rămas fără ortopezi după descinderea procurorilor, managerul a aflat din presă că medicii au fost ridicați pentru șpagă

„Tata a luptat ca un leu, acum vrem dreptate”, mesajul transmis de fiica suceveanului mort la Roma după prăbușirea parțială a unui turn medieval

„Tata a luptat ca un leu, acum vrem dreptate”, mesajul transmis de fiica suceveanului mort la Roma după prăbușirea parțială a unui turn medieval
„Tata a luptat ca un leu, acum vrem dreptate”, mesajul transmis de fiica suceveanului mort la Roma după prăbușirea parțială a unui turn medieval