La domiciliu

Primarul din Șcheia s-a vindecat de Covid și a fost externat



Primarul de Scheia, Vasile Andriciuc
Primarul de Scheia, Vasile Andriciuc

Vasile Andriciuc, primarul comunei Șcheia, s-a vindecat de Covid-19 și a fost externat din spital. Contactat telefonic, Vasile Andriciuc a precizat că a plecat acasă încă de la începutul acestei săptămâni, după ce a fost spitalizat în Secția de Boli Infecțioase a Spitalului Județean Suceava pentru o perioadă de 8 zile. ”Vreau să mulțumesc tuturor cadrelor medicale care m-au îngrijit pentru profesionalismul de care au dat dovadă. A fost o perioadă destul de grea pentru mine, dar mulțumesc lui Dumnezeu că am reușit să trec peste ea”, a arătat primarul din Șcheia. Vasile Andriciuc a mai menționat că are obligația de a sta în izolare încă 2-3 zile, iar apoi își va relua activitatea treptat. În plus, acesta a mai spus că nu a fost nici un moment în Secția ATI, așa cum a apărut într-o parte din presa locală. ”Înainte de a scrie ar fi putut să mă sune și le spuneam exact care e situația. Oricum, le mulțumesc cunoscuților și apropiaților care mi-au trimis mesaje de încurajare și le recomand celor care se îmbolnăvesc de Covid să meargă la spital din timp pentru a putea fi tratați”, a mai completat Vasile Andriciuc.



Recomandări

Primarul Vasile Rîmbu a primit „Crucea Bucovinei” de la arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, ÎPS Calinic

Primarul Vasile Rîmbu a primit „Crucea Bucovinei” de la arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, ÎPS Calinic
Primarul Vasile Rîmbu a primit „Crucea Bucovinei” de la arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, ÎPS Calinic

Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare

Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare
Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare

Fălticeniul și-a cinstit valorile: preotul Ioan Argatu și neurochirurgul Iustinian Ioachim Simion au devenit Cetățeni de Onoare ai municipiului

Fălticeniul și-a cinstit valorile: preotul Ioan Argatu și neurochirurgul Iustinian Ioachim Simion au devenit Cetățeni de Onoare ai municipiului
Fălticeniul și-a cinstit valorile: preotul Ioan Argatu și neurochirurgul Iustinian Ioachim Simion au devenit Cetățeni de Onoare ai municipiului

Casa Tatos, bijuterie arhitecturală din Fălticeni, a fost inaugurată și devine noul sediu al Stării Civile și Evidenței Persoanelor

Casa Tatos, bijuterie arhitecturală din Fălticeni, a fost inaugurată și devine noul sediu al Stării Civile și Evidenței Persoanelor
Casa Tatos, bijuterie arhitecturală din Fălticeni, a fost inaugurată și devine noul sediu al Stării Civile și Evidenței Persoanelor

Mesaj tăios al fostului primar Ion Lungu, referitor la angajările de la TPL și situația din PNL Suceava

Ion Lungu spune că transportul public din Suceava și din Zona Metropolitană sunt proiecte realizate din perioada în care a fost el primar al municipiului
Ion Lungu spune că transportul public din Suceava și din Zona Metropolitană sunt proiecte realizate din perioada în care a fost el primar al municipiului