Pompierii se luptă pentru a salva un bărbat rămas captiv într-o fântână



Misiunea de salvare a bărbatului
Misiunea de salvare a bărbatului

Pompierii de la Detașamentul Rădăuți intervin de sâmbătă dimineață pentru a salva un bărbat rămas captiv într-o fântână, la Frătăuții Noi. Din primele date rezultă că un bărbat în vârstă de 35 de ani a coborât într-o fântână pentru a o curăța iar mai multe pietre desprinse din zidărie au căzut peste el. Bărbatul este conștient și cooperează cu salvatorii. „Au fost consolidate malurile, care erau în pericol de prăbușire, i se administrează oxigen victimei și se comunica încontinuu cu aceasta, concomitent cu operațiunile de extragere din fântână a pietrelor care acoperă persoana”, a transmis sublocotenentul Alin Găleată, purtătorul de cuvânt al pompierilor militari suceveni. Sâmbătă, la ora 13.00, misiunea era în curs.
Bărbatul de 35 de ani a fost legat și asigurat de pompieri, are tub de oxigen care îl ajută să respire, însă misiunea rămâne grea și cu riscuri mari.


Misiunea de salvare a bărbatului
Misiunea de salvare a bărbatului
Misiunea de salvare a bărbatului
Misiunea de salvare a bărbatului


Recomandări

Ligrul de la Zaharești, mort în incendiul izbucnit la colțul zoo. Stăpânul său s-a intoxicat cu fum încercând să îl salveze

Luptă contracronometru a pompierilor pentru salvarea unui bărbat al cărui picior a rămas prins într-un utilaj agricol

Luptă contracronometru a pompierilor pentru salvarea unui bărbat al cărui picior a rămas prins într-un utilaj agricol
Luptă contracronometru a pompierilor pentru salvarea unui bărbat al cărui picior a rămas prins într-un utilaj agricol

Un bărbat este în stare gravă, după ce autoturismul în care era, scăpat de sub control într-o curbă, s-a lovit de un autotren

Un bărbat este în stare gravă, după ce autoturismul în care era, scăpat de sub control într-o curbă, s-a lovit de un autotren
Un bărbat este în stare gravă, după ce autoturismul în care era, scăpat de sub control într-o curbă, s-a lovit de un autotren