Accident

Pieton lovit violent de o mașină în timp ce mergea pe carosabil



Un bărbat în vârstă de 42 de ani a fost accidentat de o mașină în timp ce se deplasa pe drumul județean din comuna Dolhești, din cercetările poliției rezultând că victima mergea neregulamentar, pe carosabil. Accidentul s-a produs marți seară, în jurul orei 18.30, pe raza satului Dolheștii Mari, comuna Dolhești.
Din cercetările preliminare ale polițiștilor rezultă că Ionuț C., în vârstă de 30 de ani, din Dolhasca, în timp ce conducea un autoturism Nissan, pe DJ 208, pe direcția dinspre Dolhasca spre Preutești, l-a accidentat pe pietonul Petru M., în vârstă de 42 de ani, localnic, care se deplasa din sens opus, pe mijlocul sensului de mers al autoturismului.
Bărbatul în vârstă de 42 de ani a ajuns la Spitalul Județean Suceava, diagnosticat cu un politraumatism prin accident rutier, traumatism cranio-cerebral, plagă contuză frontală și contuzie de femur. Victima accidentului a rămas internată pe secția de Ortopedie.
Șoferul a fost verificat cu etilotetsul, rezultând alcoolemie 0.
În privința pietonului, acestuia i s-au recoltat la spital probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei.
Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili condițiile exacte în care s-a produs accidentul.



Recomandări

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă