O fetiță de 2 ani și 8 luni a ajuns la spital după ce a băut gaz lampant



Minora a fost transportată de urgență la Spitalul Municipal Rădăuți
Minora a fost transportată de urgență la Spitalul Municipal Rădăuți

O fetiță de 2 ani și 8 luni, din Vicovu de Sus, a ajuns la spital după ce a băut gaz lampant.
Incidentul a avut loc joi, în jurul orei 10.00, în casa bunicilor fetiței.
Minora a fost transportată de urgență la Spitalul Municipal Rădăuți, unde a fost diagnosticată cu „ingestie involuntară gaz lampant”.
S-a întocmit dosar penal cu privire la infracțiunea de „vătămare corporală din culpă”.



Recomandări

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Cinci bătăuși, condamnați pentru o agresiune criminală de acum 8 ani, cu rupturi de organe și 11 coaste rupte. Agresorii nu au ajuns nici acum la pușcărie

Cinci bătăuși, condamnați pentru o agresiune criminală de acum 8 ani, cu rupturi de organe și 11 coaste rupte. Agresorii nu au ajuns nici acum la pușcărie
Cinci bătăuși, condamnați pentru o agresiune criminală de acum 8 ani, cu rupturi de organe și 11 coaste rupte. Agresorii nu au ajuns nici acum la pușcărie

Băut și fără permis, un bărbat a plecat la plimbare cu o mașină radiată din circulație și cu numere expirate de 18 ani

Băut și fără permis, un bărbat a plecat la plimbare cu o mașină radiată din circulație și cu numere expirate de 18 ani
Băut și fără permis, un bărbat a plecat la plimbare cu o mașină radiată din circulație și cu numere expirate de 18 ani