O femeie de 83 de ani a ajuns la spital după ce a fost lovită de o mașină



Ambulanța
Ambulanța

O femeie în vârstă de 83 de ani a fost internată în spital după ce a fost lovită de o mașină. Accidentul s-a petrecut sâmbătă în jurul prânzului, în localitatea Vama. Evenimentul a fost anunțat chiar de șoferița implicată în accident, o tânără în vârstă de 23 de ani. Aceasta se afla la volanul unui VW Golf și circula pe DN 17. La un moment dat, a schimbat direcția de mers, cu intenția a intra pe o stradă din sat, moment în care a lovit-o pe octogenară, care se afla pe acostament. Femeia rănită a fost transportată mai întâi la Spitalul Municipal Câmpulung Moldovenesc, iar ulterior a fost transferată la Unitatea Primire Urgențe a Spitalului Județean Suceava pentru îngrijiri medicale suplimentare. Șoferița implicată în accident a fost verificată dacă a consumat băuturi alcoolice sau substanțe psihotrope, iar rezultatele au arătat că nu s-a întâmplat așa ceva.



Recomandări

Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare

Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare
Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112