Marian Vanghelie, către judecător: Voi candida la alegerile parlamentare. Încă nu am spus tot ce știu, să fie foarte clar



Fostul primar din Sectorul 5 al Capitalei, Marian Vanghelie, a spus, luni, că va candida la alegerile parlamentare din toamnă, declarația fiind făcută la Curtea de Apel București, în procesul în care a cerut ridicarea controlului judiciar, scrie Mediafax.Marian Vanghelie a fost prezent luni la Curtea de Apel București, alături de alți doi inculpați din dosarul său de corupție, pentru judecarea contestațiilor la decizia Tribunalului București de a le menține măsura controlului judiciar. În fața judecătorului, fostul primar din sectorul 5 al Capitalei a vorbit despre abuzurile care s-ar fi făcut asupra sa, din partea DNA, dar și despre intenția de a candida la parlamentare.



Recomandări

Tânăr condamnat pentru trafic de droguri, dar care era încă în libertate, arestat după ce a condus băut și fără permis

Un individ care a accident un pieton și a fugit de la locul faptei, reținut de polițiști
Un individ care a accident un pieton și a fugit de la locul faptei, reținut de polițiști

Un sucevean condamnat pentru infracțiuni rutiere și judecat pentru trafic de droguri a fost scăpat din mână de sistemul judiciar

Un sucevean condamnat pentru infracțiuni rutiere și judecat pentru trafic de droguri a fost scăpat din mână de sistemul judiciar
Un sucevean condamnat pentru infracțiuni rutiere și judecat pentru trafic de droguri a fost scăpat din mână de sistemul judiciar

Șoferul care l-a accidentat grav pe locțiitorul comandantului ISU Fălticeni, reținut pentru tentativă de omor, a fost eliberat de un judecător joi după-amiază

Șoferul care l-a accidentat grav pe locțiitorul comandatului ISU Fălticeni, reținut pentru tentativă de omor, a fost eliberat de un judecător joi după-amiază
Șoferul care l-a accidentat grav pe locțiitorul comandatului ISU Fălticeni, reținut pentru tentativă de omor, a fost eliberat de un judecător joi după-amiază