La 19 ani, a băut antigel de supărare că s-a certat cu iubita



Tânărul a fost transportat la Spitalul Județean Suceava
Tânărul a fost transportat la Spitalul Județean Suceava

Un tânăr în vârstă de 19 ani, dinntr-o comună din apropierea Sucevei, a ajuns la spital după ce a băut antigel, de supărare că iubita lui îi spusese că vrea să se despartă de el.
Luni, la ora 12:45, Poliția Municipiului Suceava a fost sesizată de o tânără, printr-un apel la 112, cu privire la faptul că prietenul ei a ingerat o cantitate necunoscută de antigel, după ce i-a spus că vrea să se despartă de el.
Tânărul a fost transportat cu ambulanța la Spitalul Județean Suceava, unde i s-a stabilit diagnosticul „ingestie voluntară cu antigel”, iar în cauză s-a întocmit dosar penal privind comiterea infracțiunii de „vătămare corporală din culpă”.



Recomandări

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Tânăr condamnat pentru trafic de droguri, dar care era încă în libertate, arestat după ce a condus băut și fără permis

Un individ care a accident un pieton și a fugit de la locul faptei, reținut de polițiști
Un individ care a accident un pieton și a fugit de la locul faptei, reținut de polițiști