Alegeri online

Ion Lungu, din nou prim-vicepreședinte al Asociației Municipiilor din România



Ion Lungu, primarul Sucevei, noul prim-vicepreședinte al AMR
Ion Lungu, primarul Sucevei, noul prim-vicepreședinte al AMR

Primarul Sucevei, Ion Lungu, este din nou prim-vicepreședinte al Asociației Municipiilor din România (AMR).
În urma Adunării Generale a AMR, ce a avut loc în perioada 16-17 decembrie 2020 (în sistem online) și în cadrul căreia a fost desemnat Comitetul Director, edilul Sucevei a fost reales în funcția de prim-vicepreședinte al Asociației Municipiilor din România.
“Mă onorează această alegere și sper ca din această poziție să reușesc să fac cât mai multe proiecte bune pentru orașul nostru. Președinte a fost ales primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, ce reprezintă un etalon pentru primarii din România. Mult succes noii echipe de conducere a Asociației Municipiilor din România!”, a transmis noul prim-vicepreședinte, care a obținut această funcție importantă la nivel național și la alegerile anterioare, din iulie 2019.



Recomandări

Alianța Liderilor din Economia Sucevei (ALES), întrunire cu reprezentanții SUA, despre oportunități și puterea de a fi ”împreună”

1 Alianța Liderilor din Economia Sucevei (ALES), întrunire cu reprezentanții SUA, despre oportunități și puterea de a fi ”împreună”
1 Alianța Liderilor din Economia Sucevei (ALES), întrunire cu reprezentanții SUA, despre oportunități și puterea de a fi ”împreună”

Fălticeniul și-a celebrat valorile. „Ordinul Fălticeni Cultural” a fost acordat unor personalități care onorează comunitatea prin excelență și dăruire

Fălticeniul și-a celebrat valorile. „Ordinul Fălticeni Cultural” a fost acordat unor personalități care onorează comunitatea prin excelență și dăruire
Fălticeniul și-a celebrat valorile. „Ordinul Fălticeni Cultural” a fost acordat unor personalități care onorează comunitatea prin excelență și dăruire