Proiectul „Ecogrădinița”

Expoziție de picturi, desene și colaje ale preșcolarilor de la „Degețica”



Expoziție de picturi, desene și colaje ale preșcolarilor de la „Degețica”
Expoziție de picturi, desene și colaje ale preșcolarilor de la „Degețica”

La sediul Agenției de Protecție a Mediului (APM) Suceava s-a deschis, ieri, 10 Mai, de „Ziua păsărilor și arborilor”, o expoziție permanentă de desene, picturi și colaje realizate de preșcolarii de la Grădinița Nr. 3 „Degețica” Suceava. Tot ieri, circa o sută de prichindei de la „Degețica” au susținut un program artistic, la sediul APM, cu poezii, cântece, dansuri tematice, punctând în acest fel o nouă activitate din cadrul programului „Ecogrădinița”. Acțiunea a fost pregătită de către educatorii de la Grădinița Nr. 3 Suceava.



Recomandări

Concurs, expoziție și momente artistice dedicate culturii chineze, organizate de Clasa Confucius a Colegiului „Ștefan cel Mare”

Concurs, expoziție și momente artistice dedicate culturii chineze, organizate de Clasa Confucius a Colegiului „Ștefan cel Mare”
Concurs, expoziție și momente artistice dedicate culturii chineze, organizate de Clasa Confucius a Colegiului „Ștefan cel Mare”

Fenomenul de „bullying”, în toate formele sale, discutat cu specialiști, părinți și copii, într-o conferință internațională, la Suceava

Fenomenul de „bullying”, în toate formele sale, discutat cu specialiști, părinți și copii, într-o conferință internațională, la Suceava
Fenomenul de „bullying”, în toate formele sale, discutat cu specialiști, părinți și copii, într-o conferință internațională, la Suceava

Bucuria mărțișorului, împărtășită de preșcolarii Grădiniței „Așchiuță” și elevii Școlii Nr. 1

Bucuria mărțișorului, împărtășită de preșcolarii Grădiniței „Așchiuță” și elevii Școlii Nr. 1
Bucuria mărțișorului, împărtășită de preșcolarii Grădiniței „Așchiuță” și elevii Școlii Nr. 1