Două femei din județ și-au pus capăt zilelor



luminare
luminare

Două femei din județul Suceava și-au pus capăt zilelor, trupurile neînsuflețite fiind descoperite de familii. Într-unul dintre cazuri este vorba de o femeie de 83 de ani din Șcheia, care s-a spânzurat în propria locuință. Se pare că femeia avea și ceva afecțiuni psihice.
A doua persoană care și-a încheiat socotelile cu viața este o femeie de 70 de ani din satul Rotunda, oraș Liteni. Aceasta s-a aruncat în fântână și a lăsat și un bilet de adio în care a explicat că s-a sinucis din cauza certurilor pe care le avea cu familia pentru moștenire.
Ambele cadavre au ajuns la Morga Spitalului Județean Suceava, iar legiștii vor efectua necropsiile în cursul zilei de duminică.



Recomandări

Adelina Paiu a fost aleasă președintă a OFSD Suceava în prezența a aproximativ 600 de femei social-democrate din județ

Adelina Paiu a fost aleasă președintă a OFSD Suceava în prezența a aproximativ 600 de femei social-democrate din județ
Adelina Paiu a fost aleasă președintă a OFSD Suceava în prezența a aproximativ 600 de femei social-democrate din județ

Cazul unui bărbat ucis de patru câini Ciobănesc de Bucovina: anchetă lungă și verdict nevinovat pentru suceveanul trimis în judecată

Cazul unui bărbat ucis de patru câini Ciobănesc de Bucovina: anchetă lungă și verdict nevinovat pentru suceveanul trimis în judecată
Cazul unui bărbat ucis de patru câini Ciobănesc de Bucovina: anchetă lungă și verdict nevinovat pentru suceveanul trimis în judecată

Tinerii social-democrați din Suceava au oferit flori femeilor și au transmis respectul pentru rolul important pe care acestea îl au în viața comunității

Tinerii social-democrați din Suceava au oferit flori femeilor și au transmis respectul pentru rolul important pe care acestea îl au în viața comunității
Tinerii social-democrați din Suceava au oferit flori femeilor și au transmis respectul pentru rolul important pe care acestea îl au în viața comunității