Doi tineri, de 19 și 21 de ani, au murit după ce motocicleta cu care circulau s-a izbit de o mașină



cercetari politie
cercetari politie

Doi tineri de numai 19, respectiv 21 de ani, și-au pierdut viața sâmbătă la amiază după un accident de circulație care a avut loc în localitatea Dolhești. Evenimentul nefericit s-a întâmplat în jurul orei 14.00, iar cei doi tineri care călătoreau cu o motocicletă au intrat în plin într-un autoturism care mergea în fața lor. Nenorocirea s-a petrecut în timp ce mașina din față a încetinit pentru a intra pe un podeț, iar tânărul care conducea motocicleta nu a fost suficient de atent și a intrat frontal în autovehicul. Polițiștii spun că motociclistul avea permis de conducere valabil, iar șoferul de pe autovehicul nu ar fi consumat băuturi alcoolice, rezultatul la testarea cu aparatul etilotest fiind zero. Polițiștii fac cercetări pentru a vedea cum a putut fi posibilă o asemenea tragedie.



Recomandări

Doi tineri din Suceava, arestați pentru tentativă de omor după ce au intrat cu intenție în mașina unui polițist care păzea un camion cu lemne

Atacul tentativă de omor asupra unui polițist care păzea un camion cu lemne, la Broșteni, anchetat de Parchetul General al României
Atacul tentativă de omor asupra unui polițist care păzea un camion cu lemne, la Broșteni, anchetat de Parchetul General al României

A ajuns în arest pentru că a provocat rănirea unei fetițe de 5 ani, după ce s-a urcat la volan o alcoolemie de peste 2.5 la mie

A ajuns în arest pentru că a accidentat o fetiță de 5 ani, după ce s-a urcat la volan o alcoolemie de peste 2.5 la mie
A ajuns în arest pentru că a accidentat o fetiță de 5 ani, după ce s-a urcat la volan o alcoolemie de peste 2.5 la mie