Deputatul liberal Bogdan Gheorghiu anunță că la Vadu Moldovei și Preutești va începe construcția rețelelor de gaz metan



Deputatul PNL de Suceava Bogdan Gheorghiu
Deputatul PNL de Suceava Bogdan Gheorghiu

Deputatul PNL de Suceava Bogdan Gheorghiu a anunțat noi investiții importante în Vadu Moldovei și Preutești. Bogdan Gheorghiu a arătat că după ce președintele Consiliului Județean, Gheorghe Flutur, a semnat autorizația de construire a rețelei de gaz natural în cele două comune, la Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a fost parafat contractul de finanțare în valoare de circa 104 milioane de lei.
„Îmi amintesc cum bunicii și părinții mei au sperat și chiar au plătit pentru racordarea la conducta de gaz metan care trebuia să ajungă în Vadu Moldovei încă de acum vreo 25 de ani. Deși regret că nu mai sunt să se bucure de beneficiile modernizării, acum acest lucru se întâmplă cu adevărat, datorită aportului administrației județene și al ministrului liberal al Dezvoltării. Am certitudinea că, în cel mai scurt timp, aceste două localități se vor transforma, deoarece PNL a demonstrat că doar prin investiții se poate crea bunăstare și dezvoltare sustenabilă”, a spus Gheorghiu. „Sub administrație liberală, România se transformă de la bază, solid și organic, fără asistență socială excesivă, prin crearea condițiilor decente și propice dezvoltării. Este important să existe o viziune unitară, așa că, pe 9 iunie, alegeți cu încredere echipele PNL, singurele care dezvoltă România prin dezvoltarea comunităților”, a transmis Gheorghiu.



Recomandări

Șoldan anunță începerea modernizării DJ 208F în zona Vadu Moldovei, care nu a mai văzut asfalt pe anumite porțiuni de peste 15 ani

Șoldan anunță începerea modernizării DJ 208F în zona Vadu Moldovei, care nu a mai văzut asfalt pe anumite porțiuni de peste 15 ani
Șoldan anunță începerea modernizării DJ 208F în zona Vadu Moldovei, care nu a mai văzut asfalt pe anumite porțiuni de peste 15 ani

Educația de la sat, premiată la Fălticeni. Laureați ai Galei „Excelența în educația din mediul rural” 2026

Educația de la sat, premiată la Fălticeni. Laureați ai Galei „Excelența în educația din mediul rural” 2026
Educația de la sat, premiată la Fălticeni. Laureați ai Galei „Excelența în educația din mediul rural” 2026

Fălticeniul și-a celebrat valorile. „Ordinul Fălticeni Cultural” a fost acordat unor personalități care onorează comunitatea prin excelență și dăruire

Fălticeniul și-a celebrat valorile. „Ordinul Fălticeni Cultural” a fost acordat unor personalități care onorează comunitatea prin excelență și dăruire
Fălticeniul și-a celebrat valorile. „Ordinul Fălticeni Cultural” a fost acordat unor personalități care onorează comunitatea prin excelență și dăruire

Deputatul Petru Negrea acuză „monopolul utilităților”, prin care românii sunt obligați să plătească din buzunar rețelele giganților privați