Cătălin Coman: Astăzi am încheiat cu succes procedura de recepție finală la noul Spital Municipal Fălticeni



Autoritățile fălticenene au finalizat, vineri, procedurile de recepție finală la noul Spital Municipal Fălticeni
Autoritățile fălticenene au finalizat, vineri, procedurile de recepție finală la noul Spital Municipal Fălticeni

Autoritățile fălticenene au finalizat, vineri, procedurile de recepție finală la noul Spital Municipal Fălticeni. După ședința în care a fost finalizată documentația, primarul din Fălticeni, Cătălin Coman, a declarat: “Luni vom depune documentația necesară în vederea obținerii Autorizației de funcționare de la instituțiile abilitate, respectiv ISU, Ministerul Mediului și Direcția de Sănătate Publică! În speranța că aceste instituții vor analiza documentația noastră completă în regim de urgență, vom începe procedura de relocare a secțiilor medicale în noul spital, astfel încât în luna iunie activitatea medicală să se desfășoare în NOUL SPITAL MUNICIPAL FĂLTICENI!”



Recomandări

Casa Tatos, bijuterie arhitecturală din Fălticeni, a fost inaugurată și devine noul sediu al Stării Civile și Evidenței Persoanelor

Casa Tatos, bijuterie arhitecturală din Fălticeni, a fost inaugurată și devine noul sediu al Stării Civile și Evidenței Persoanelor
Casa Tatos, bijuterie arhitecturală din Fălticeni, a fost inaugurată și devine noul sediu al Stării Civile și Evidenței Persoanelor