În plin

Băut zdravăn, a intrat cu mașina într-un stâlp de iluminat



Aparatul etilotest a indicat valoarea de 1,46 mg/l alcool pur în aerul expirat
Aparatul etilotest a indicat valoarea de 1,46 mg/l alcool pur în aerul expirat

Un bărbat în vârstă de 38 de ani, din municipiul Suceava, s-a ales cu dosar penal după ce a intrat cu autoturismul marca Dacia pe care îl conducea într-un stâlp de iluminat. Incidentul a avut loc în noaptea de sâmbătă spre duminică, pe strada Alexandru cel Bun din municipiul Suceava.
Polițiștii care au ajuns la fața locului l-au testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost de 1,46 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost dus la Spitalul Județean Suceava, unde i-au fost luate probe de sânge. Suceveanul este cercetat acum pentru comiterea infracțiunii de „conducerea unui vehicul sub influenta băuturilor alcoolice”.



Recomandări

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare

Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare
Femeia care și-a învelit într-o pătură nou-născutul și apoi l-a abandonat în mașina de spălat, condamnată la 16 ani de închisoare