Bărbatul rămas captiv într-o fântână a fost scos de pompieri și se află în stare bună



Dupa ore intregi de munca, pompierii au reusit extragerea barbatului din fantana
Dupa ore intregi de munca, pompierii au reusit extragerea barbatului din fantana

Bărbatul prins sâmbătă dimineață sub straturile de piatră și pământ ale unei fântâni din comuna Frătăuții Noi, pe care încerca să o curețe, a fost salvat de pompieri în urma unei misiuni grele de intervenție. După circa 6 ore de muncă în condiții dificile, echipajele de pompieri ai Detașamentului de Pompieri Rădăuți au reușit extragerea din interiorul fîntânii a bărbatului, care era într-o stare generală bună, fiind transportat la spital pentru a primi îngrijiri medicale. Pe toată durata intervenție bărbatul a fost conștient și cooperant cu pompierii salvatori, care i-au administrat oxigen pentru a putea rezista în adâncul fântânii. El a fost preluat de către un echipaj al ambulanței, care l-au monitorizat și transportat la spital, unde va fi investigat medical.
Bărbatul a fost extras de pompierii din fântână sâmbătă, în jurul orei 16.00. Bărbatul era din fericire bine, conștient, cu o ușoară hipotermie.



Recomandări

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte

O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte
O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte