Accident între două șoferițe, în fața poliției județene



Accident între două șoferițe, în fața poliției județene
Accident între două șoferițe, în fața poliției județene

Două autoturisme au intrat în coliziune, luni, în jurul orei 17.30, pe artera principală a municipiului Suceava, chiar în fața sediului Inspectoratului de Poliție Județean Suceava.
Din primele informații, conducătoarea unui autoturism care circula pe sensul dinspre spital a făcut viraj la stânga, spre sediul Direcției Silvice Suceava, intrând în coliziune cu Mercedesul condus regulamentar, dinspre primărie, de o altă șoferiță.
În urma impactului, femeia de la volanul Mercedesului, însărcinată, a acuzat leziuni, fiind preluată de o ambulanță SMURD și transportată la Spitalul Județean Suceava.


Accident între două șoferițe, în fața poliției județene
Accident între două șoferițe, în fața poliției județene
Accident între două șoferițe, în fața poliției județene
Accident între două șoferițe, în fața poliției județene
Accident între două șoferițe, în fața poliției județene
Accident între două șoferițe, în fața poliției județene


Recomandări

Patru copii la spital, după accidente rutiere. Situație îngrijorătoare cu minorii pe biciclete și trotinete electrice

Patru copii la spital, după accidente rutiere. Situație îngrijorătoare cu minorii pe biciclete și trotinete electrice
Patru copii la spital, după accidente rutiere. Situație îngrijorătoare cu minorii pe biciclete și trotinete electrice

Șofer beat turtă, filmat de martori în timp ce pătrundea pe contrasens, înainte de a provoca un accident

În urma verificării cu etilotestul a rezultat că șoferul pericol public, avea, la acea oră matinală, concentrația de 1,15 mg/l alcool pur în aerul expirat
În urma verificării cu etilotestul a rezultat că șoferul pericol public, avea, la acea oră matinală, concentrația de 1,15 mg/l alcool pur în aerul expirat