A scăzut numărul pacienților Covid-19 din Spitalul Județean Suceava



A scăzut numărul pacienților Covid-19 din Spitalul Județean Suceava
A scăzut numărul pacienților Covid-19 din Spitalul Județean Suceava

Prefectura Suceava a transmis că potrivit situației întocmită de către Direcția de Sănătate Publică Suceava, în județ se înregistrează 3.143 de persoane declarate vindecate de coronavirus. De asemenea, duminică, în Spitalul Județean de Urgență „Sf. Ioan cel Nou” Suceava erau află internați 451 pacienți, dintre care 128 sunt pacienți Covid-19, în scădere față de sâmbătă, cât erau 145 de persoane infectate cu noul coronavirus. În secția de terapie intensivă a Spitalului Județean Suceava erau internați 13 pacienți, din care cinci pacienți sunt ventilati. În Spitalul Municipal Rădăuți sunt internați 69 de pacienți Covid-19 și opt persoane sunt suspecte de infecție cu noul coronavirus.
De sâmbătă și până duminică au fost internate în spital doar patru persoane diagnosticate cu Covid – 19 si externate alte nouă.
Duminică dimineață, în județul Suceava mai erau 5.470 de persoane în autoizolare și două persoane în carantină instituționalizată. Potrivit Prefecturii, persoanele izolate la domiciliu sunt clinic sănătoase și nu prezintă simptomatologie specifică afectării cu virusul Covid – 19.



Recomandări

Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare

Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare
Șoldan anunță că Spitalul Clinic Județean Suceava a fost dotat cu echipamente moderne pentru secțiile de Neurochirurgie și Recuperare

Criză la spitalul Câmpulung: Rămas fără ortopezi după descinderea procurorilor, managerul a aflat din presă că medicii au fost ridicați pentru șpagă

Criză la spitalul Câmpulung: Rămas fără ortopezi după descinderea procurorilor, managerul a aflat din presă că medicii au fost ridicați pentru șpagă
Criză la spitalul Câmpulung: Rămas fără ortopezi după descinderea procurorilor, managerul a aflat din presă că medicii au fost ridicați pentru șpagă

Copii cu cancer din toată țara, transferați la spitalul Clinic din Suceava pentru investigații de înaltă performanță

Copii cu cancer din toată țara, transferați la spitalul Clinic din Suceava pentru investigații de înaltă performanță
Copii cu cancer din toată țara, transferați la spitalul Clinic din Suceava pentru investigații de înaltă performanță

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, l-a felicitat pe Gheorghe Șoldan pentru finalizarea cabinetului stomatologic pentru copii de la Spitalul Județean Suceava