A încălcat de șase ori ordinul de protecție și într-un final a fost reținut de polițiști



A încălcat de șase ori ordinul de protecție și într-un final a fost reținut de polițiști
A încălcat de șase ori ordinul de protecție și într-un final a fost reținut de polițiști

Un bărbat care a încălcat ordinul de protecție sub imperiul căruia se afla a fost reținut în cele din urmă de polițiști.

Ultima ”ispravă” a fost raportată pe 3 martie, prin intermediul serviciului unic de urgență 112.

Faptele s-au petrecut la Vuliva, comuna Frătăuții Noi, iar cel vizat era la a șasea încălcare a ordinului de protecție.

De această dată, lucrătorii Secției 4 Poliție Rurală Gălănești s-au dovedit mai determinați și au decis să îl rețină pentru o perioadă de 24 de ore pe individ pentru infracțiunea de „încălcarea măsurilor dispuse prin ordinul de protecție”.

În cursul zilei de miercuri, 4 martie, un procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Rădăuți urma să decidă dacă îl duce la instanță cu propunere de arestare preventivă sau dacă îi va impune măsura controlului judiciar.



Recomandări

Încă o speranță s-a făcut praf pentru primarul suspendat din Mitocu Dragomirnei, Radu Reziuc, care rămâne în arest la domiciliu

Sute de amenzi, 19 permise ridicate și un șofer reținut în arest, după o nouă razie de amploare a polițiștilor

Sute de amenzi, 19 permise ridicate și un șofer reținut în arest, după o nouă razie de amploare a polițiștilor
Sute de amenzi, 19 permise ridicate și un șofer reținut în arest, după o nouă razie de amploare a polițiștilor