A ajuns la spital în stare gravă după ce a traversat strada neregulamentar



A ajuns la spital în stare gravă după ce a traversat strada neregulamentar
A ajuns la spital în stare gravă după ce a traversat strada neregulamentar

O femeie în vârstă de 55 de ani a ajuns la spital în stare gravă după ce a traversat strada neregulamentar.
Potrivit unui comunicat al IPJ Suceava, duminică, la ora 14.45, în timp ce conducea autoturismul pe DC 65 din comuna Verești, un localnic de 24 ani a surprins și accidentat grav o femeie de 55 ani din aceeași localitate, angajată în traversarea părții carosabile prin loc nepermis și fără să se asigure. Victima a fost transportată cu ambulanța la spital, pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Cei doi participanți la trafic au fost testați de polițiști cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative, după care, la spital, conducătorului auto i s-au prelevat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.



Recomandări

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Un bărbat este în stare gravă, după ce autoturismul în care era, scăpat de sub control într-o curbă, s-a lovit de un autotren

Un bărbat este în stare gravă, după ce autoturismul în care era, scăpat de sub control într-o curbă, s-a lovit de un autotren
Un bărbat este în stare gravă, după ce autoturismul în care era, scăpat de sub control într-o curbă, s-a lovit de un autotren

Un șofer beat care a provocat un accident grav și a fugit, trimis în judecată în stare de arest preventiv, alături de complicele său

Au venit din Timiș la o nuntă în Suceava și au ajuns pe pat de spital, cu leziuni grave, după ce un șofer beat le-a izbit mașina
Au venit din Timiș la o nuntă în Suceava și au ajuns pe pat de spital, cu leziuni grave, după ce un șofer beat le-a izbit mașina