sâmbătă, 29 mar 2008 - Anul XIII, nr. 75 (3756)

Duminică, 30 Martie 2008 (20:10:09)

Echipa Pandurii Târgu Jiu a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Poli Iaşi, în etapa a XXVI-a a Ligii I, şi a obţinut a patra victorie consecutivă în primul eşalon, transmite corespondentul MEDIAFAX.
  Din minutul 7, Poli Iaşi a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Ionuţ Bâlbă a fost eliminat deoarece a lovit cu cotul un adversar.

Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 75, de Arieta, care a preluat o minge în marginea careului şi apoi a şutat la colţul lung de la 14 metri.

În minutul 90, arbitrul Mugurel Drăgănescu a dictat penalti pentru Pandurii la un fault al lui Brăneţ asupra lui Alexandru Piţurcă, însă apoi a revenit asupra deciziei.

Pandurii a avut două goluri anulate pe motiv de ofsaid, în minutele 33 şi 44.

Pandurii: 80. Mingote - 14. Popete, 3. Rus, 4. Chibulcutean, 25. Djakpa (6. Cardoso '46) - 10. Vasilache, 17. Vancea (9. Adr. Popescu '54), 11. Orac, 30. Ilie Iordache - 18. Stromajer (8. Arieta '66), 28. Piţurcă. Antrenor Eugen Neagoe.

Poli Iaşi: 1. Brăneţ - 19. Homei, 3. Onuţ, 28. Cr. Munteanu, 5. Pecnik- 7. Bernsjak, 21. Naidin (29. Pălimaru '71), 23. Ad. Ilie (77. Buta '18 ), 25. C. Milea (30. Ciobanu '87), 14. Sfârlea - 9. Bâlbă. Antrenor Ionuţ Popa.

Cartonaşe galbene: Stromajer '15, Popete '41/ Pecnik '43, Sfârlea '45, Onuţ '77

Cartonaş roşu: Bâlbă '7

Meciul a fost arbitrat de Mugurel Drăgănescu, ajutat la cele două linii de Miklos Nagy şi Sorin Caia. Rezervă a fost Adrian Comănescu.

Observatori au fost Alexandru Boc şi Gheorghe Moise.

La partida disputată pe stadionul Municipal au asistat circa 8000 de spectatori.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Pandurii a învins Poli Iaşi, scor 1-0, şi a obţinut a patra victorie consecutivă în Liga I.
 Vizualizări articol: 454 |
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pandurii a învins Poli Iaşi, scor 1-0, şi a obţinut a patra victorie consecutivă în Liga I0.05