Ziua porților deschise

500 de elevi au fost oaspeții jandarmilor



„Ziua Porților Deschise”, manifestare care se înscrie în Programul „Școala altfel”
„Ziua Porților Deschise”, manifestare care se înscrie în Programul „Școala altfel”

Aproximativ 500 de copii, elevi și preșcolari, au fost oaspeții Inspectoratului de Jandarmi Județean Suceava, ieri, când s-a organizat „Ziua Porților Deschise”, manifestare care se înscrie în Programul „Școala altfel”.
La sediul inspectoratului, tinerii au vizitat spațiile în care își desfășoară activitatea jandarmii suceveni, acestora fiindu-le prezentate tehnica auto, câinii de serviciu și materialele din dotarea posturilor montane de jandarmi și a structurilor de intervenție ale inspectoratului. Activități similare au avut loc și la sediile detașamentelor de jandarmi din Fălticeni, Gura Humorului, Rădăuți, Vatra Dornei și Câmpulung Moldovenesc, care au primit vizita unui număr de aproximativ 400 de elevi.
Activitățile cu publicul au fost organizate de Jandarmerie în cadrul activităților dedicate Zilei Jandarmeriei Române – 3 aprilie 1850.


500 de elevi au fost oaspeții jandarmilor
500 de elevi au fost oaspeții jandarmilor
„Ziua Porților Deschise”, manifestare care se înscrie în Programul „Școala altfel”
„Ziua Porților Deschise”, manifestare care se înscrie în Programul „Școala altfel”


Recomandări

Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava

Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava
Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava

Metode interactive de joc și prim ajutor pentru elevii cu C.E.S., la Cercul Pedagogic al Profesorilor Educatori din județ

Metode interactive de joc și prim ajutor pentru elevii cu C.E.S., la Cercul Pedagogic al Profesorilor Educatori din județ
Metode interactive de joc și prim ajutor pentru elevii cu C.E.S., la Cercul Pedagogic al Profesorilor Educatori din județ

Polițistul de frontieră și cei trei vameși reținuți după perchezițiile de vineri au plecat acasă după 24 de ore

Polițistul de frontieră și cei trei vameși reținuți după perchezițiile de vineri au plecat acasă după 24 de ore
Polițistul de frontieră și cei trei vameși reținuți după perchezițiile de vineri au plecat acasă după 24 de ore