Decizie greșită

Un tânăr de 19 ani a murit electrocutat după ce s-a urcat pe un stâlp în timp ce se juca



Un tânăr de 19 ani a murit electrocutat după ce s-a urcat pe un stâlp în timp ce se juca
Un tânăr de 19 ani a murit electrocutat după ce s-a urcat pe un stâlp în timp ce se juca

Un tânăr de 19 ani din orașul Liteni și-a găsit sfârșitul în noaptea de miercuri spre joi după ce a urcat pe un stâlp în timp ce se juca ”ascunselea” cu alți amici. Incidentul a fost raportat la poliție, prin intermediul numărului unic de urgență 112, în jurul orei 1.30, chiar de un prieten al celui care se urcase pe stâlpul amplasat în parcul din centrul orașului. La fața locului au venit și angajații firmei E.ON, care au întrerupt alimentarea cu energie electrică. Din declarațiile date de martori, rezultă că tânărul a urcat pe stâlpul unde se afla și un transformator electric. Imediat s-a format un arc electric, iar tânărul a fost electrocutat. Corpul a fost coborât, iar un echipaj medical SMURD din cadrul ISU Fălticeni a început manevrele de resuscitare. Totul s-a dovedit în zadar, iar medicii nu au mai putut face decât să constate decesul.



Recomandări

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un tânăr de 18 ani a decedat, iar alţi doi au fost răniţi, într-un accident produs la Moldovița

Un tânăr în vârstă de 20 de ani, la volanul unui BMW, a provocat accidentul cu final tragic de duminică după-amiază, de pe drumul județean de la Moldovița
Un tânăr în vârstă de 20 de ani, la volanul unui BMW, a provocat accidentul cu final tragic de duminică după-amiază, de pe drumul județean de la Moldovița