Un tânăr care a vandalizat un Audi și un BMW, reținut de polițiști



Un tânăr care a vandalizat un Audi și un BMW, reținut de polițiști
Un tânăr care a vandalizat un Audi și un BMW, reținut de polițiști

Un tânăr care a vandalizat două autovehicule, un Audi și un BMW, a fost reținut de polițiști pentru o perioadă de 24 de ore. Marius-Nicolae Șuiu, din Sf. Ilie, comuna Șcheia, a consumat o cantitate mai mare de băuturi alcoolice în noaptea de 2 spre 3 iunie, iar ulterior a provocat distrugeri celor două mașini lăsate în parcare de proprietari.
Agresorul a distrus oglinzile, parbrizul unei mașini și a avariat parțial capota alteia. Pagubele se ridică la peste 8.000 de lei, iar tânărul este cercetat acum pentru comiterea a două infracțiuni de distrugere. În cursul zilei de joi, procurorii au decis să-l lase să plece acasă și să-l cerceteze sub control judiciar.



Recomandări

O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte

O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte
O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte

La 20 de ani, fără experiență, dar cu viteză excesivă, a pierdut controlul asupra BMW-ului într-o depășire și a provocat o tragedie

Un tânăr în vârstă de 20 de ani, la volanul unui BMW, a provocat accidentul cu final tragic de duminică după-amiază, de pe drumul județean de la Moldovița
Un tânăr în vârstă de 20 de ani, la volanul unui BMW, a provocat accidentul cu final tragic de duminică după-amiază, de pe drumul județean de la Moldovița